Strona 1 z 1

MBC w GT

: wt maja 02, 2006 3:47 pm
autor: JacekGD
ello :)

Tak jak i Wy szanowne Grono zanabyłem MBC :)
Tylko prosze mi powiedziec gdzie to założyć??
Wyczytalem że ustawic pąpką najlepiej na 1 Bara i tyle??


pozdrawiam serdecznie

: wt maja 02, 2006 4:33 pm
autor: emilszewczyk
Trzeba go wpiąć na gumowy przewodzik, ktory idzie do waste gate.Zaznaczylem Ci to na zdęciu,tak jak ten kolorowy rozgałęznik do akwarium. To chyba najtańszy mbc :)

http://img343.imageshack.us/img343/8158/mbc8zz.jpg

: pt mar 21, 2008 5:13 pm
autor: Pawlak
emilszewczyk pisze:Trzeba go wpiąć na gumowy przewodzik, ktory idzie do waste gate.Zaznaczylem Ci to na zdęciu,tak jak ten kolorowy rozgałęznik do akwarium. To chyba najtańszy mbc :)

http://img343.imageshack.us/img343/8158/mbc8zz.jpg
Mam mały problem :( mianowicie jakiś czas temu nabyłem mbc
http://moto.allegro.pl/item331491334_mbc_do_turbo.html
ale znacznie taniej :) wpiołem go w ten przewód idacy od turbiny do WG
przewód od turbo wpiołem na króciec na przeciwko sruby do regulacji natomiast do jednego z bocznych do WG natomiast drugi zaślepiłem dobrze to wpiołem :roll: laduje nadal tyle samo co przed załozeniem po rozkreceniu jest jakby go niebyło natomiast po skreceniu na max ładuje tyle samo z tym ze na pełnym ciągu strzela i traci moc :(

: sob mar 22, 2008 10:49 am
autor: ZibiUT
Wyglada na to ze źle.

Powinienes ten naprzeciwko śruby zostawić nie zaslepiony i nie podłaczony.
Reszte powinienes podłaczyć do bocznych. To jest bleed MBC a wiec nie ze sprezynką a z dodatkowym otworkiem upuszczajacym powietrze przez co mniej go idzie do wg i jest wieksze ciśnienie.

Skreć go na - max ile się de potem delikatnie sie przejedz i zobacz czy dobrze ładuje. Jak jest w normie to odkrecaj po pół obrotu a moze i mniej i patrz o ile wzrasta ciśnienie. Nie przekraczaj 0,9 bara bo potem i tak się okaże że przy jeździe na 5 biegu bedzie wiecej ładować

: ndz mar 23, 2008 8:20 am
autor: Pawlak
Dzieki wielkie Zibi :D wpiołem jak pisałes 0.9 bara osiągnięte ale na pełnym ciągu na 4 i 5 biegu strzela i przerywa teraz jest to kwestia regulacji mbc czy cos zmieniac z dawką paliwa :roll: raczej paliwo bo powietrza juz za dużo :D Jak tak to gdzie?

: ndz mar 23, 2008 9:47 am
autor: ZibiUT
Tak. Zmniejsz doładowanie bo pewnie brakuje paliwa. Teraz najlepiej zapodać sonde szerokopasmową i sprawdzić AFR i ustawić dawkę. Jak?? Poprzez zmiane nastawów sprezyny przepływki albo świnką.

Czy odłaczyłeś czujnik nadmiernego doładowania??

: ndz mar 23, 2008 10:00 am
autor: Pawlak
nie nic nieodpinałem

: ndz mar 23, 2008 10:10 am
autor: ZibiUT
Odepnij i sprawdz czy strzela jak nie to jest oki a jak tak to zmniejsz doładowanie

: ndz mar 23, 2008 10:14 am
autor: Pawlak
Jeszcze raz dzieki :wink: odpięte wszystko ok