[PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

układ elektryczny, układ wtryskowy i zapłonowy, SMT6, ECUMASTER, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
Sil
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:37 pm
Miejscowość: Gdynia
Auto: Punto GT

[PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: Sil »

Zainspirowany tematem obok pomyślałem sobie, że może w końcu odłączę sondę i zobaczę, co się zmieni bez niej.

Nie mam pod ręką kanału, więc macałem - po turbo w dół wydechu - nie ma.
Nad turbo od flanszy po kolektorze - nie ma również.

Nie pamiętam, czzy jak miałem rozbebeszone auto, to była tam, gdzie powinna, więc może nie być jej w ogóle.

Gdzie powinna być? (:

Teraz tak siedzę i myślę, że nie sprawidzłem za katem... Ale tam chyba już za zimno na pomiar tlenu...?
Porzućcie wszelką nadzieje, którzy pijecie herbatę.
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: megazord »

Przed katem musi być. Szukaj po kabelku gdzie biegnie.
Awatar użytkownika
Sil
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:37 pm
Miejscowość: Gdynia
Auto: Punto GT

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: Sil »

No właśnie nijak żadnego kabla nie widze... (;

Dodane:

Ogólnie spodziewałem się jej za down pipem na dole pod samochodem.
Ale u mnie tam jest taki kawał rury (o ile cały wydech mam ładny, ocynkowany i śliczny, to ten +/- 25 cm kawał rury między downpipem a wydechem jest żeliwny i rdza się z niego kruszy pod palcami). Więc kumam, że ktoś kiedyś coś przerabiał (bo tam powinna być miękka łączówka?) i sonda lambda kiedyś pewnie była właśnie gdzieś tam.

Ale pytam dla pewności, ze może jest gdzieś indziej (: I ewentualnie gdzie szukać początku tego kabla który di niej powinen prowadzić.
Porzućcie wszelką nadzieje, którzy pijecie herbatę.
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: megazord »

Chcesz powiedzieć że masz sztywny wydech od turbo do końca? Bez plecionki? :shock:
80quattro
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 7:14 am
Miejscowość: Ustroń
Auto: Punto GT

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: 80quattro »

To jest wtyczka od sondy (zaznaczona) . Od niej idzie w dół przewód , jest charakterystyczny bo ma inny kolor niż wszystkie inne ( chyba jest zielony o ile dobrze pamiętam).

Obrazek
Punto GT
Grande Punto Sport 1.4T
Punto II 1.2
Audi A4 Quattro 1.8T
Awatar użytkownika
Sil
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:37 pm
Miejscowość: Gdynia
Auto: Punto GT

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: Sil »

megazord pisze:Chcesz powiedzieć że masz sztywny wydech od turbo do końca? Bez plecionki? :shock:
Tak go kupiłem. Za tą rurą jest chyba tylko "jabłko", ale plecionki zdecydowanie tam nie ma d;
Ale jeżdzę tak już jakiś czas i zdecydowanie nie zgłaszam pretensji, bo o dziwo ktoś to zrobił z sensem (-;


80quattro pisze:To jest wtyczka od sondy (zaznaczona) . Od niej idzie w dół przewód , jest charakterystyczny bo ma inny kolor niż wszystkie inne ( chyba jest zielony o ile dobrze pamiętam).
Dzięki wielkie.
JEszcze tylko dopytam, bo u mnie jest zecydowanie większy syf, (ehh, czeka mnie generalny przegląd elektryki d;).
To jest taka trzy-pinowa wtyczka, której kabel ucieka gdzieś głęboko pod samochód? (:


BTW:
Te gumki (na złączkach wtryskiwaczy, na wtyczkach...) można gdzieś dostać nowe normalnie? (:
Porzućcie wszelką nadzieje, którzy pijecie herbatę.
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: megazord »

Powinny być 4 kabelki. 2 szare, jeden biały i jeden czarny i na bank będą gdzieś uciekać głęboko. Żeby wymienić te gumki musiałbyś odciąć wtyczki i założyć nowe bo one nie są aż tak rozciągliwe żeby przecisnąć przez nie wtyczkę.

80quattro przyjemnie się patrzy na tak posprzątaną komorę :)
Awatar użytkownika
Sil
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:37 pm
Miejscowość: Gdynia
Auto: Punto GT

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: Sil »

megazord pisze:Powinny być 4 kabelki. 2 szare, jeden biały i jeden czarny i na bank będą gdzieś uciekać głęboko. Żeby wymienić te gumki musiałbyś odciąć wtyczki i założyć nowe bo one nie są aż tak rozciągliwe żeby przecisnąć przez nie wtyczkę.
Super.
Uwielbiam to forum (:

Jak będę miał chwilę to zlokalizuje lambdę w wydechu i odepnę ją na wtyczcę by zobaczyć, czy coś się zmieni (bo autko łapie problemy na na śrenich obrotach [na maxie doładowania] i ogólnie na węch i objawy przelewa paliwo).


Co do wtyczek - pogodze się z tym. Te kable mam niektóre ponacinane delikatnie przy wtyczkach, więc im wymiana nie zaszkodzi na pewno, jak już się za to wezmę d; Pytanie tylko gdzie tanio takie ustrojstwa nowe dostać, jak gumki i wtyczki (;
Porzućcie wszelką nadzieje, którzy pijecie herbatę.
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: megazord »

Sil pisze: Co do wtyczek - pogodze się z tym. Te kable mam niektóre ponacinane delikatnie przy wtyczkach, więc im wymiana nie zaszkodzi na pewno, jak już się za to wezmę d; Pytanie tylko gdzie tanio takie ustrojstwa nowe dostać, jak gumki i wtyczki (;
W ASO :P

Wtyczka 12489887 - ok 9zł/szt
Konektorki 12309290 - ok 4zł/szt
Uszczelka 12308982 - ok 6zł/szt
Gumka 5894514 - ok 10zł/szt
Rysunek
Rysunek
Awatar użytkownika
MARCIN
Zaawansowany użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 9:52 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: KOSZ-LIN

Re: [PGT] Gdzie powinna być sonda lamda?

Post autor: MARCIN »

takie wtyczki (jezeli gdzieś chapne na firmie) z uszczelkami końcówkami do zaprasowania na przewodach,ale gumki mam chyba tylko na kostki dwu pinowej moze na trzy tez. moge zaprasować końcówki odpowiednią praską do tych końcówek. uszczelki są też różne ,w zalezności od przekroju przewodu.zielone uszczelki są chyba na najcieńsze przewody.ceny w sklepach elektrycznych wtyczek to lekko ponad 10 zł dwu pinowch.
musze sie rozejrzeć czy obecnie w firmie są takie
PUNTO GT 1995r.
AUDI 80 B4 1.9 TDI-90KM-było(miło wspominam)
PASSAT B5 FL 1.9TDI-130KM (angol)
Silnik jest bogiem,prędkośc nałogiem,turbo podstawa,reszta to zabawa!
ODPOWIEDZ