Shiftlight by Quaki (DIY)

układ elektryczny, układ wtryskowy i zapłonowy, SMT6, ECUMASTER, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Quaki
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 21, 2006 2:12 pm
Auto: Uno 1.3T

Shiftlight by Quaki (DIY)

Post autor: Quaki »

Otoz moi drodzy zrobilem i zamontowalem sobie shiftligtha ale od poczatku
Dla nie zorientowanych
Shiftlight to taki wskaznik kiedy mamy zmienic bieg oczywiscie samo urzadzonko tego nie wiem wiec trezba je tego nauczyc jak sie je uczy otoz u mnie bardzo prosto
1.wlaczmy silnik
2.rozpedzamy go do obrotow gdzie chcielibysmy miec wlaczenie shifta i naciskamy przycisk programowania
3.koniec :) LED bedzie zapalal sie przy kazdym osiagnieci tych obrotow
Urzadzonko mozna podpiac praktycznie pod wszytsko dowolna lampke wsrod wskanikow (u mnie na przyklad moze to byc lampka braku plynu w sprsykiwaczach bo i tak nie dzialaja mi czujniki ;)) mozna podpiac brzeczyk z dioda LED (ja akurat teraz mam taka wielka LED 10mm czerwona nie sposob przoczyc jak sie zasiwieci ale brzeczyk przydaje sie w sloneczne dni)
Samo podpiecie jest banalnie proste (ja osobiscie podpiolem sie pod 3 kabel od lewej w duzej kostec z apartu zaplonowego tam jest czujnik halla) mozna sie podpiac tez przy zegarach nie bedzie problemu :)
A oto zdjecia i opis
1.wiadomo dioda przy wskaznikach (LED 10mm z oprawka chrom)
2.widok z gory
3. widok zlaczy (z lewej plus minus i sygnal z prawej zlacze przekaznika)
4.przycisk programowania obrotow

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
ps.koszt urzadzonka (bez duzego leda z chromowan oprawka) to 55zl+przesylka niestey samam oprawka chromowana do LED-a 10mm kosztuje chyba 13zl (nie pamietam dokladnie) wiec w sklad bedzie wchodzila inna niz ja mam z malym ledem no chyba ze ktos bedzie chcial koniecznie to sie da zalatwic
ODPOWIEDZ