Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Dyskusje "o wszystkim" i "o niczym" ;-)

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Adek4100
Obserwator
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 07, 2010 6:56 pm
Miejscowość: Radomsko
Auto: Inne

Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: Adek4100 »

Witam, jako swój pierwszy samochód szukam Fiata Punto GT, co do Fiata, wcale nie jestem uczulony ponieważ do niedawna jeździłem rodziców Punto II HGT i przez caly okres eksploatacji samomchodu nie dołozyli do niego grosza poza częściami które trzeba regularnie wymieniac.
W grę wchodzi jedynie PGT gdyz Uno nie zbyt mi odpowiada :(
A moje pytanie zwiazane jest z ceną rynkową samochodu, Punto można kupić już za 3 lub nawet 8 tys, powiedzcie mi czy w te tansze 3-5 tys lepiej się nie pakować? Szczerze mowiac wiecej jak 5 tys nie mam a kupując GT za 8tys wolał bym kupić np. Astrę II, Punto II więc nie wiem czy się mam rozglądać wogole bo jestem już zmeczony tymi samochodami wczoraj bylem ogladac Fiata Bravo i się załamałem jaka porażka i jak wogole to jeździło :(
Awatar użytkownika
BladeRunner
Aktywny użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt mar 22, 2011 10:38 am
Miejscowość: Warszawa
Auto: Inne
Kontakt:

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: BladeRunner »

Najczęściej cena = jakość. Ja za swojego PGT dałem praktycznie 10k PLN (z płynami rozrządem etc. w tej kwocie) i mam samochód działający, bezinwestycyjny i jeżdżący...
Jak kupisz za 3k PLN, to prawie na pewno wsadzisz w niego i tak tyle, ze dojdziesz do 8-10 k PLN. Oczywiście nie jest to reguła, ale odstępstw jest mało ;)
Pozdrawiam - Marcin "BladeRunner"
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: goofer007 »

Adek4100 pisze:powiedzcie mi czy w te tansze 3-5 tys lepiej się nie pakować?
Unikaj jak ognia, w 99% to jeżdżące szroty. Znaleźć coś możliwego w tych pieniądzach praktycznie graniczy z cudem.
W sumie GTki za którymi warto się rozglądać to właśnie przedział od 8 tyś w górę.
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
Awatar użytkownika
BARTEKcoupe
Spamer :P
Posty: 793
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:32 pm
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Auto: Inne

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: BARTEKcoupe »

goofer007 pisze:
Adek4100 pisze:powiedzcie mi czy w te tansze 3-5 tys lepiej się nie pakować?
Unikaj jak ognia, w 99% to jeżdżące szroty. Znaleźć coś możliwego w tych pieniądzach praktycznie graniczy z cudem.
W sumie GTki za którymi warto się rozglądać to właśnie przedział od 8 tyś w górę.
Dokładnie jak kolega pisze :wink: Zdarzają się też rodzynki za 8tys, które są gorsze od tych za 3tys. :cisza: wszystko zależy od uczciwości sprzedającego. Zadbany gt-ek odwdzięcza się bezawaryjnością.

ps. gt lepiej smiga niż hgt.
Punto GT >1.4 >> 1.4 k14 >>> 1.4 GT20s >>>> 2.0 16vt >>>>> 1.6 GT20s>>>>>>Coupe 20vt
.....psss......pssss.....pssssss :)
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: dzikidaniel »

BARTEKcoupe pisze:Zdarzają się też rodzynki za 8tys, które są gorsze od tych za 3tys. :cisza: wszystko zależy od uczciwości sprzedającego. Zadbany gt-ek odwdzięcza się bezawaryjnością.
Taki "rodzynek" rafalinek sprzedał i teraz się wiecznie remontuje w bielsku...
Awatar użytkownika
lukas4322
Obserwator
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 26, 2010 9:49 pm
Miejscowość: Bielsko-Biala
Auto: Punto GT
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: lukas4322 »

jakie to pgt raflinek sprzedal ??
Punto 1,4GT Turbo
Punto 1,2 LPG
Awatar użytkownika
Grzegorz1987
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:18 am
Miejscowość: Dobiesz (Piaseczno)
Auto: Inne

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: Grzegorz1987 »

lukas4322 pisze:jakie to pgt raflinek sprzedal ??
http://www.unoturbo.pl/viewtopic.php?f=9&t=2875" target="_blank
SPRZEDAM Toyota Corolla 2.0D4D 2005r.
Adek4100
Obserwator
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 07, 2010 6:56 pm
Miejscowość: Radomsko
Auto: Inne

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: Adek4100 »

no tak samo jak szukałem bravo HGT , rownież odradzali tego samochodu w tych pieniądzach, w takim razie muszę troszke odłożyć i pomyśleć czy ładowac się w PGT czy kupić samochod innej klasy np własnie Astra II itp.
Awatar użytkownika
DeviL
Punto2 killer
Posty: 1332
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:58 pm
Miejscowość: Kraków
Auto: Inne

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: DeviL »

Jesli masz takie przemyslenia co do aut , to nie zawracaj glowy sobie pgt-em , w eksploatacji tez drozej wyjdzie niz chociazby astra2 1.4 100km ;) Kup honde crx (del sol) 1.6 vti i bedzie
Potrzebujesz części do swojego włocha wal z vin-em na priv-a ;)
Awatar użytkownika
RattuS
Obserwator
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 12, 2010 6:47 pm
Miejscowość: Bielsko-Biała
Auto: Punto GT

Re: Punto GT - ceny rynkowe do jakości samochodu.

Post autor: RattuS »

dzikidaniel pisze:
BARTEKcoupe pisze:Zdarzają się też rodzynki za 8tys, które są gorsze od tych za 3tys. :cisza: wszystko zależy od uczciwości sprzedającego. Zadbany gt-ek odwdzięcza się bezawaryjnością.
Taki "rodzynek" rafalinek sprzedał i teraz się wiecznie remontuje w bielsku...
:cisza: oj nie tak wiecznie.

Auto stało równo 9-mieś. Obecnie pali/jeździ bez problemów, jest monitorowane na bieżąco scanem. Zeszło sporo czasu, ale kropek był robiony 'po godzinach', z dbałością o każdy element silnika/skrzyni. W tym czasie wyszły na jaw babole po poprzednim właścicielu i przejściach w Ital-Per [czy gdziekolwiek to tam było grzebane].
Jak będzie skrawek dobrej woli to może wrzucę co nieco w dział 'chwalimy się' bo wszystkie roboty były fotkowane do osobistego archiwum.

PS
Generalnie gdybym miał zamiar kupować teraz PGT to wziąłbym auto najtańsze, 3-4kpln i wyremontował. Wtedy po dobiciu do 10-11 kpln byłoby pewne że jest przyzwoita seria!
ODPOWIEDZ